Rossoszyca kapliczka na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Stawowej

Rossoszyca kapliczka  na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Stawowej
  • Data wybudowania: 1988
  • Fundator: Lech Kosiński
  • Współrzędne GPS N: 51° 42' 11
  • Współrzędne GPS E: 18° 47' 15


Opis

Jest to kapliczka Jezusa Miłosiernego. Obraz ten został namalowany w roku 1986 przez artystę malarza - Jana Bandoszka urodzonego w 1935 roku w Chełmicy Dużej k/Włocławka. Uczył się malarstwa w Krakowie a potem w Warszawie.  W  80-tych latach XX wieku zajął się malarstwem sakralnym. W kilku kościołach na śląsku są jego obrazy olejne namalowane na płótnie – m. in. w Różanej, w Przedborowej, w Ząbkowicach Śl.
Kapliczka została zawieszona na drzewie w roku 1988. I od tej pory, patrzą na nas ZATROSKANE OCZY JEZUSA MILOSIERNEGO i towarzyszą nam w drodze do kościoła, od kołyski aż po grób - niech  nadal będą źródłem naszej nadziei, naszej siły i optymizmu,  abyśmy mogli iść dalej i wybierać to, co w życiu jest najważniejsze  - a naszym zmarłym i wszystkim zmarłym niech okażą swoje zrozumienie i przebaczenie. I z taką intencją powstała ta piękna kapliczka.
Zmiany atmosferyczne w dużym stopniu zniszczyły pierwotną kapliczkę a  także obraz.
W 2012 roku Państwo Krystyna i Janusz Jaruga wzięli na siebie cały trud renowacji - i to dzięki Ich dobrej woli Jezus Miłosierny spogląda na nas z nowej kapliczki.

Zdjęcia


Mapa


Odwiedziło nas : Dziś 32 - Wczoraj 101 - Ostatni tydzień 233 - Ostatni miesiąc 1061 - Razem 334117